Blogi

Arenguvestluse läbiviimine: digilahendused ei asenda inimsuhtlust, vaid toetavad seda

Äripäeva raadio Bürootöö infopunkt teise saate fookuses olid arenguvestlused ja personaliuuringud. Arenguvestluse läbiviimine, muud personaliuuringud ja nendega seotud digilahenduste teemal arutlesid PlanPro asutaja ja juht Kalev Truusalu, Martin Rajasalu ning saatejuht Elis Vaiksaar.

Millest siis täpsemalt juttu oli?

  • miks on organisatsioonis olulised personaliuuringud, arenguvestlused ja muud personalivestlused;
  • milline on ajalooline taust;
  • mida need annavad ettevõttele, juhile, töötajale;
  • millised on erinevad vestlused ja uuringud;
  • millal erinevaid personalivestlusi läbi viia;
  • kuidas arenguvestluse läbiviimine (ja muud personaliuuringud) on tänapäeval seotud erinevate digilahendustega;
  • kas digilahendused võivad asendada inimsuhtlust ning milline on nende suurim kasutegur?

Kalev Truusalu (PlanPro) tõi vestluse lõpus välja kokkuvõtlikult järgmised pidepunktid, mida nii juhi kui ka töötajana tasub arenguvestluste ja küsitluste puhul silmas pidada:

  • arenguvestluse läbiviimine algab heast ja positiivsest õhkkonnast inimeste vahel, mida toetab sobiv tööriist-digilahendus;
  • arenguvestluse digilahendus aitab luua vestlustele tausta ja kindla struktuuri, mille baasilt saavad vaadata tulevikku ja teha järeldusi erinevad osapooled organisatsioonis;
  • struktureeritud lähenemine aitab mõista ja paigutada suurde pilti nii organisatsiooni väärtused, isiklikud ootused juhi ja töötajana, karjääri- ja arenguplaanid ning seonduva koolitusvajaduse.

   Saade on järelkuulatav SIIN.

PlanPro tarkvara on paindlik töövahend erinevate personalivestluste ja tagasisideküsitluste läbiviimiseks, nt arenguvestlus, katseaja lõpu vestlus, uue töötaja sisseelamisprogramm, lahkumisintervjuu, 360- kraadi meetodil kompetentside hindamine, töötajate rahulolu-uuring jne. Iga vestluse tüübi jaoks on olemas sobiv töövoog ning Sina saad oma ankeedis küsida neid küsimusi, mis just Sinu organisatsiooni puhul on olulised. Tarkvara juurutamise käigus aitame Sind vestluse vormi ettevalmistamise juures. Soovi korral aitame ka ankeedi väljatöötamisel ning tulemuste visualiseerimisel. Saad ka ammutada inspiratsiooni erinevatest näidisküsimustikest.

Täiendavat lugemist arenguvestluse digilahenduse teemal leiad SIIT.

Kui oled otsimas sobivat tarkvara, et oma organisatsiooni sisemiste protsesside juhtimine ja arenguvestlused uuele tasemele viia, siis küsi kindlasti PlanPro tarkvara demo.

Jälgi meid sotsiaalmeedias:

Küsi tasuta demo!

Täitke palun kontaktivorm ning võtame teiega ühendust.

Mind huvitab: